כניסה לחברי האיגוד
משתמש חדש הרשם עכשיו
איגוד החברות
עמוד הבית >> אודות

אודות

הרקע 

איגוד החברות הציבוריות הינו עמותה רשומה (מלכ"ר) שהוקמה לפני כ-15 שנה על ידי קבוצה של יו"רים ומנכ"לים של חברות ציבוריות ואנשי משפט, במטרה לייצג את האינטרסים של החברות הציבוריות בפני רשויות הביצוע והחקיקה.
החברות הציבוריות היו אז במצב של נחיתות רבתי מול גופים רבי-כוח, כמו רשות ניירות ערך והבורסה, שנטו להתערבות רגולטורית מחמירה בכל שטחי הפעולה של החברות. באותה תקופה התגבשו חוקים ותקנות מחמירות ללא שיתוף של החברות בתהליך. סביבה משפטית-כלכלית זו הולידה את הצורך בהקמת גורם ציבורי שיאזן את כוחן של הרשויות, ישתתף בעיצוב פני שוק ההון, ויבטיח את האינטרסים של החברות הרשומות למסחר.
ההתחלה הייתה קשה ביותר. הבורסה, שהייתה אז אחראית על מרבית התקינה בשוק ההון, וכן רשות ני"ע התקשו לעכל את הגוף החדש ונדרש להן תהליך ארוך של למידה והסתגלות למצב החדש.
במשך הזמן למדו הרשויות להפיק תועלת ממעורבות האיגוד בתהליכי החקיקה והתקינה בשוק ההון ויכולתו להגיב בזמן-אמת, שכן שוק ההון הוא תחום מקצועי מאוד שנדרשת בו מיומנות גבוהה. תרומת האיגוד לליבון התהליכים הוכחה כחיובית ביותר. כיום, שיתוף הפעולה עם הבורסה והרשות לני"ע הוא יעיל, הדוק וידידותי.
במהלך קיומו ניהל האיגוד כמה וכמה מאבקים משפטיים וציבוריים שחיזקו את מעמדו, כמו המאבק על סף הכניסה לבורסה ומחיר המקסימום בהנפקות. לאחר שורה של מאבקים ציבוריים ופעילות נמרצת, הצליח האיגוד לבסס את מעמדו כגורם חשוב ובעל עוצמה ציבורית, המשתתף באופן קבוע בתהליך קבלת ההחלטות בשוק ההון ומשפיע על עיצוב החקיקה והתקינה בו.